Чернівецька «Свобода» пікетуватиме генконсульство Румунії

Чернівецька міська організація ВО "Свобода"

Як публічно повідомляє прес-служба всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» у Чернівецькій області, за її ініциативи буде проведено пікет біля генконсульства республіки Румунія. Причинами даного протесту є недипломатичні заяви офіційни[ представників Румунії, які в даному контексті можуть бути розцінені як сепаратистські та ті, що порушують територіальну цілісність української держави. За словами представників національних та військово-патріотичних організацій, подібні заяви румунських консулів спостерігаються вже не одноразово, тож є необхідність розібратися з виникненою проблемою.

Святкування агресії з боку Румунії?!

Причиною мітингу також було назване празднування так званого «Дня Буковини». Рішення про прийняття цього свята було запроваджено верхньою палатою парламенту Румунії 28 жовтня. Статус «Дня Буковини» був прийнятий як «державне румунське свято».

Чернівецька «Свобода» обурена подібними діями з боку влади республіки Румунія, оскільки дата «Дня Буковини» є нічим іншим, як річницею окупації румунською армією території України, а саме – Півничної Буковини.

Нагадаймо, що за ст. 110 УК України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України», частиною другою «Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі», карою за такий вид злочину є обмеження чи позбавлення волі терміном від двох до п’яти років.

Румунський паспорт – чи все з ним «чисто»?

Чернівецький відділ всеукраїнського об’єднання «Свобода» також наголосив, що вони хочуть отримати відповідь від Елеонори Молдован, виконуючої обов’язки генерального консула Румунії в Чернівецькій області. «Ми вимагаємо її [генерального консула – авт.] реакції щодо отримання громадянами України румунських паспортів у результаті їх незаконної масової видачі,» — так коментує ситуацію прес-служба «Свободи»

Всеукраїнське об’єднання наголошує на необхідності участі жителів Чернівців та інших населених пунктів області у цьому пікеті. За офіційною інформацією, мітинг розпочнеться у цю п’ятницю, 8 листопада, о 13:30. Пікетуючі збираються біля приміщення Генерального консульства Румунії в Чернівцях за адресою вул. Шкільна, 16.

За інформацією прес-служби відділу всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Чернівецькій області

Поделиться: